Що показує біохімічний аналіз крові

Кожна людина рано і пізно стикається з медичним обстеженням і здачею аналізів. За медичними показаннями лікарі в першу чергу призначають загальний аналіз крові. Для отримання розширеної інформації про захворювання призначається біохімічний аналіз крові. З його допомогою визначаються патології внутрішніх органів і порушення метаболічних процесів, про які неможливо дізнатися іншим способом досліджень.

биохимический анализ крови

Що таке біохімічний аналіз крові і коли він необхідний

Основним завданням такого аналізу є діагностика організму при виникненні скарг. У разі планової щорічної госпіталізації біохімічний аналіз крові необхідний для проведення профілактичних процедур або профільного медичного огляду.

Що визначає:

 • недостатнє функціонування гепатобіліарного апарату;
 • ниркову недостатність;
 • нестабільність гормонального стану організму;
 • виявляє проблеми з серцем і кровоносною системою;
 • зниження локомоторної активності;
 • допомагає діагностуванню патологій травної системи.

Великий аналіз крові актуальний при лікуванні гастроентерологічних, терапевтичних, гінекологічних, урологічних і кардіологічних захворювань. Широкий спектр його використання обумовлений високою точністю і достовірністю отриманих результатів.

биохимия крови

Цільове призначення біохімічного аналізу крові

Отримати направлення на дослідження біохімічного складу крові можна тільки від вузького фахівця, у якого є підстави для занепокоєння за здоров'я свого пацієнта. Рекомендована норма аналізу крові, для кожної людини - 2 рази на рік, незалежно від наявності скарг.

Коли виникає необхідність у дослідженні:

 1. Виявлення патологій і хронічних захворювань. Всі зміни хімічного складу можуть сигналізувати про можливий розвиток патологій, діагностувати хворобу на ранній стадії або визначити порушення в роботі внутрішніх органів, навіть при відсутності яскраво виражених симптомів.
 2. Уточнення постановки діагнозу. При виникненні складнощів з точністю діагнозу розгорнутий аналіз крові дозволить більш детально вивчити захворювання, прояв симптоматики і підібрати ефективне лікування.
 3. Відстеження динаміки хвороби. В процесі проведення терапевтичних процедур виникає потреба в додатковому дослідженні всіх змін, які відбуваються під дією медикаментів. Що актуально при захворюванні внутрішніх органів.

Поганий аналіз біохімії крові допоможе виявити всі відхилення і направить лікування в необхідне русло, правильно визначивши мету кожної процедури.

развернутый анализ крови

Умови для забору крові

Правильна підготовка до процедури є обов'язковою умовою для кожного пацієнта. Для забезпечення максимально точного змісту всіх компонентів і їх показників, необхідно дотримуватися переліку важливих рекомендацій:

 • за 8 годин до забору крові потрібно повністю відмовитися від прийому їжі;
 • за 24 години до дослідження уникати фізичного, морального та психологічного впливу;
 • за 48 годин виключити з раціону алкоголь, смажену і жирну їжу, вживання ліків і стимулюючих препаратів.

Оптимальним місцем для забору матеріалу є Вена ліктьового згину, так як вени розташовуються ближче до поверхні і їх легко побачити і визначити на дотик. Це не впливає на склад крові. Перед уколом місце на руці оброблятися антисептичним засобом.

норма анализа крови

Норма і відхилення в дослідженні

Норма аналізу крові та її основних показників визначається профільним фахівцем або лікуючим лікарем. Будь-які зміни або відхилення від норми характеризують медичні показники і загальний стан хворого. Що також дає підстави для діагностування раніше не певного захворювання, навіть в разі безсимптомного протікання.

Білок

Дане дослідження показує весь сумарний білок в крові у всіх фракціях. Норма білка для дорослої людини становить від 65 до 85 м/л, у дітей цей показник варіюється від 47 до 75 г/л.підвищення концентрації говорить про можливі онкологічних захворюваннях, порушеннях роботи печінки, підшлункової залози або нирок.

Глюкоза

Норма даного компонента в організмі визначає рівень цукру в біохімії крові і відповідає показникам від 3,5 до 6,5 м/л. Перевищення норми глюкози говорить про ризик виникнення цукрового діабету і порушення засвоєння організмом поживних клітинних речовин.

Білірубін

Цей компонент є продуктом розпаду гемоглобіну. Норма білірубіну - від 3,5 до 21 м/л.підвищені показники говорять про цироз печінки, жовчнокам'яної хвороби, отруєння або гепатиті.

Креатинін

По суті це хімічні компоненти, які утворюються від роботи м'язів при вживанні великої кількості білка. Норма креатиніну межує з показниками від 2 до 7 м/л. Підвищений креатинін може бути результатом високоінтенсивних тренувань або ж захворювань щитовидки, додіабетним станом, підвищеним тиском.

Трансамінази

Аспартатамінотрансфераза-це ферментативне з'єднання для роботи печінки. Якщо норма трансамінази АЛТ і АСТ підвищена в кілька разів, то імовірно можна діагностувати інфаркт, а якщо показники в аналізі від 0,50 до 0,60, то це свідчить про вірусний гепатит.

Холестерин

Показник не повинен перевищувати норму холестерину в 5,2 м/л.він призводить до атеросклерозу, які в свою чергу провокують інсульти та інфаркти, стрімко забирають життя.

Розшифровка біохімічного аналізу крові-завдання лікаря. Здати матеріал можна в лабораторії або безпосередньо в клініці.