Сучасний ритм життя людей дуже насичений, швидкий та безкомпромісний. Ми постійно кудись поспішаємо, беремо купу додаткової роботи, менше відпочиваємо. Звісно, це має вплив на наше здоров’я. А ще це не дозволяє звертатися до лікарів за першої ж необхідності. Часто людина звертається до спеціаліста тоді, коли скарги вже заважають жити повноцінне життя. Це ж стосується й медичних досліджень, необхідних для контролювання стану нашого здоров’я. Медичні аналізи та їхні результати важливо відстежувати для виявлення певних змін чи запальних процесів. Проте є й інший бік цієї ситуації: коли люди від незнання чи з інших причин починають хаотично поринати в це з головою і проводити дуже багато різних досліджень. Часто деякі з них зайві і є лише марнуванням часу та коштів.
Лабораторні аналізи — це величезна кількість варіантів досліджень, які допомогають у діагностиці. Та коли лікар назначає пацієнту здати певні аналізи, виникає питання: де це зробити та як можна на них зекономити?
Які аналізи потрібно здавати щорічно
Своєчасна перевірка за допомогою лабораторних аналізів може допомогти запобігти багатьом хворобам. А ще це чудовий спосіб економії. Погляньте самі: за допомогою планового обстеження можна заощадити час та кошти, які ви б потім витратили на лікування. Тому превентивні заходи вкрай важливі. Такі прості планові перевірки, як консультації деяких спеціалістів, флюорографія та ряд медичних аналізів вкрай важливі. Однак далеко не всі їх сумлінно виконують.
Які загальні аналізи потрібно здавати щорічно:
- Загальний аналіз крові. Цей аналіз допомагає виявити, чи є анемія, захворювання крові тощо. Якщо за результатами цього обстеження лікар помітить певні проблеми, тоді призначаються додаткові тести, щоб поставити точніший діагноз.
- Загальний аналіз сечі. Це аналіз допомагає виявити порушення в роботі нирок, сечостатевої системи.
- Ліпідний профіль. За результатами цих аналізів визначається рівень холестерину та тригліцеридів. Ці показники допомагають у визначенні захворювань серцево-судинної системи та виявлення тромбів.
- Аналіз на рівень цукру у крові. Тут усе зрозуміло — цей тест покаже рівень цукру у крові. Для тих, у кого близькі родичі мали захворювання на цукровий діабет, рекомендується робити такий аналіз частіше. Як і людям, що мають підвищений артеріальний тиск.
- Аналіз на ВІЛ. Медичні працівники, люди, що ведуть активне сексуальне життя, повинні перевірятися на ВІЛ раз на рік.
В погоні за економією на аналізах не потрібно, щоб це вплинуло на якість аналізів. Тому для проведення досліджень варто звертатися до лабораторії, що має, яка має гарну репутацію. Адже від якості проведення дослідження залежать результати цих аналізів, встановлення діагнозу лікарем та подальше лікування.
При цьому існують деякі дієві поради, що допомагають суттєво зекономити на таких дослідженнях.
Моніторинг інформації
Ціни на аналізи в кожній лабораторії відрізняються. Тому якщо ви бажаєте зекономити, можна промоніторити сайти різних лабораторій та порівняти ціни на ті дослідження, які вам потрібні. Часто лабораторії пропонують комплексні дослідження, які мають нижчу ціну, ніж якщо здавати всі аналізи окремо.
Так, наша лабораторія пропонує такі комплексні дослідження, і це є у відповідному розділі нашого сайту. Наприклад, є пакет досліджень “Ревмопроби”, “Ліпідний комплекс”, “Гормони щитоподібної залози” тощо. Ви можете переглянути на сайті, які саме дослідження входять до пакета і обрати потрібний вам комплекс. Це значно вигідніше, ніж здавати кожен аналіз окремо, якщо вам потрібні комплексні дослідження.
Чекайте на акції
Часто медичні установи проводять акції для відвідувачів, і на певний перелік аналізів можна отримати знижку. Наприклад, це можуть бути “щасливі години”, коли в обідній час можна записатися на здачу аналізів зі знижкою. Це не означає, що в такій лабораторії щось не так. Такі знижки робляться для того, щоб трохи розбалансувати потік відвідувачів. Якщо у вас є можливість записатися на такі години, можна отримати гарну знижку та зекономити.
Також можливі непостійні знижки, або знижки, присвячені певному дню. Однак є й “мінуси” такої можливості зекономити: потрібно постійно перевіряти сайті лабораторій, де плануєте здачу аналізів, щоб відстежити знижку. Також можна підписатися на розсилання новин — тоді вам на електронну адресу будуть надходити новини лабораторії, зокрема й інформація про знижки.
Бонуси
Якщо ви часто здаєте лабораторні аналізи, в деяких лабораторіях діють бонуси для постійних клієнтів. У такому разі ціни на аналізи будуть нижчими, ніж зазвичай. Кожна лабораторія сама формує умови отримання та нарахування бонусів. Детальну інформацію можна пошукати на сайті лабораторії або ж уточнити на рецепції безпосередньо у відділенні.
Дотримання призначень лікарем
Так, існують певні дослідження, які рекомендовано проводити кожній людині регулярно раз на рік. Однак інколи трапляється, що люди моніторять симптоми порушення роботи організму самі в інтернеті, потім ставлять собі “діагнози” і самі собі призначають здачу аналізів. Найчастіше самостійно надуманий привід для здачі аналізів — це даремна витрата часу й коштів. Лише лікар після того, як проведе обстеження, розпитає вас про симптоми та поставить деякі інші запитання, може призначати перелік аналізів, що потрібно здати.
Не потрібно самостійно призначати собі купу різних перевірок. Краще довіртеся фахівцям, щоб не втрачати дарма кошти.
Недотримання правил підготовки
Правильна підготовка до здачі аналізів (якщо ви у Дніпрі чи іншому місті) — це запорука того, що результати будуть найбільш точними. Однією з частих причин зайвих витрат під час проведення таких досліджень — неправильна підготовка. Адже потім доведеться здавати аналізи ще раз, а значить проведення досліджень обійдуться дорожче.
Наприклад, ви приймаєте певні ліки регулярно і не повідомили про це адміністратору під час забору крові. А вони можуть істотно вплинути на результат досліджень. Або ж аналізи на гормони, які потрібно здавати строго в ті дні, в які зазначив гінеколог. Наприклад, аналіз на прогестерон потрібно здавати на 21-й день, якщо цикл триває 28 днів тощо.
На результати аналізів вплине і ваша підготовка до здачі. Тому не слід забувати про такі загальні правила:
- Не вживати їжу та не пити у день здачі аналізів. У деяких випадках дозволяється невелика кількість чистої води.
- Не вживати алкоголь, жирну та смажену їжу за добу до здачі.
- Дотримуватися інших рекомендацій, які дасть лікар, для підготовки до здачі аналізів.
- Стреси, сильні фізичні навантаження, поганий сон — це все може також вплинути на результати досліджень. Тому старайтеся не нервувати перед здачею аналізів та добре відпочити.
Якщо відповідально поставитися до підготовки, достовірність результату аналізів буде високою. А значить не потрібно буде здавати їх ще раз і знову витрачати кошти.
Обстеження та піклування про власне здоров’я нині потребують часу та певних фінансових витрат. Однак набагато краще регулярно перевірятися та проводити профілактичні огляди (зокрема і здавати аналізи), ніж потім витрачатися на коштовне лікування.