Аналізи для вегетаріанців і веганів

Лікарі рекомендують проходити диспансеризацію, здавати загальний і біохімічний аналіз крові абсолютно всім хоча б один раз на рік. Але що робити тим, хто відмовився від продуктів тваринного походження?

Які показники необхідно контролювати вегетаріанцям і веганам, щоб не завдати шкоди здоров'я, залишатися бадьорими, повними енергії і краси?

Необхідні аналізи для веганів і вегетаріанців

Загальний аналіз крові (код 9035)

У загальному аналізі визначають кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, гемоглобіну. Виявляють патологічні процеси-захворювання крові, запалень, анемії, імунної недостатності, інфекції, алергії. Низький рівень еритроцитів і гемоглобіну призводить до розвитку анемії.

Біохімічний аналіз крові (код 9078)

Обстеження загального стану нирок, печінки, електролітного і кислотно-лужного балансу, вміст протеїнів, рівень кальцію. Вегани практично не страждають на діабет. Низький цукор вказує на гіпоглікемію.

Залізо (код 4054)

У веганів нормальні показники заліза при великому вживанні зелені, залізовмісних овочів і фруктів – шпинату, родзинок та ін. При тривалому часу дефіциту заліза утруднюється дихання, з'являється напівсонний стан, нервозність, шум у вухах.

Фолієва кислота (код 4041)

Відповідає за ріст клітин і збереження цілісності ДНК, перешкоджає появі новоутворень.

Гомоцистеїн-сірковмісна амінокислота (код 4042)

Підвищений вміст гомоцистеїну створює дефіцит B12. З'являється загроза розвитку атеросклерозу, інсультів, захворювань серцево-судинної системи. Підвищена концентрація гомоцистеїну послаблює імунітет.

Ліпідний профіль (код 4015)

Показує вміст ліпідів і ліпопротеїдів. Небезпечний для організму поганий холестерин. Висока його концентрація призводить до розвитку атеросклерозу.

Вітамін В12 (код 4038)

Дефіцит цього вітаміну часто зустрічається серед тих, хто відмовляється від усіх продуктів тваринного походження.

Вітамін D3 (код 9140)

Недостатній вміст вітаміну веде до крихкості кісток і поганого засвоєння кальцію.

Кожен з цих аналізів ви можете здати самостійно в будь-якому медичному офісі лабораторії IQLab зі знижкою -10% за попереднє замовлення.