Холестерин

Холестерин-органічна сполука, потрапляє в організм при вживанні їжі. Холестерин синтезує печінку. Одна з його важливих функцій полягає в тому, що з нього синтезується безліч гормонів, які відповідають за імунітет.

Починаючи з 20-річного віку необхідно перевіряти рівень холестерину в крові не рідше, ніж раз на 5 років, адже підвищений його рівень може свідчити про наявність серйозних проблем в організмі і хронічних захворювань.

 

Причини підвищеного рівня холестерину:

- вік і стать. Як правило, рівень холестерину в крові людини починає підвищуватися після 20 років. Чоловіки стикаються з цією проблемою раніше;
- спадковість. Якщо у членів вашої родини підвищений холестерин, то вам необхідно уважно стежити за своїм здоров'ям, щоб уникнути подібних проблем;
 - неправильне харчування (надмірне вживання насичених жирів). Споживання насичених жирів можна знизити, обмеживши в своєму раціоні кількість свинини, яловичини, баранини. М'ясні продукти рекомендується вживати у вареному вигляді;
 - переїдання, збільшення маси тіла
 - наявність хронічних захворювань (хвороби нирок або печінки, ожиріння, цукровий діабет, гіпертонія)
 - куріння і зловживання алкоголем. Куріння знижує "хороший" холестерин і істотно підвищує загрозу серцево-судинних захворювань. Якщо у людини, курить, навіть незначно підвищений рівень холестерину, то ризик розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця у неї в 9 разів вище, ніж у некурящих з нормальним рівнем холестерину.
       

Якщо у вас підвищений рівень холестерину, перш за все, треба позбутися від шкідливих звичок, регулярно займатися спортом і підтримувати нормальну вагу. Фізичні вправи корисні і для серця: знижують кров'яний тиск і підвищують рівень «хорошого» холестерину, транспортує жири з артерій назад в печінку, де вони переробляються, а також зменшують рівень «поганого» холестерину, який обумовлює утворення атеросклеротичних бляшок і закупорки артерій . Їжте більше овочів і фруктів, багатих клітковиною (яблуко, банан, гарбуз) і цільнозернові крупи (ячмінь, рис).

Як дізнатися свій рівень холестерину?

Не можна побачити або відчути черезмірно високу концентрацію холестерину. Рекомендується робити ліпідограмму (аналіз крові на холестерин) кожній людині у віці старше 20 років. А після 30 років, із зайвою вагою, вживаючи жирну їжу або при можливій наявності родича з серцево-судинним захворюванням, рекомендується здавати цей аналіз щорічно.

Ліпідограма-це комплекс, що складається з чотирьох аналізів: загального холестерину, ЛПВЩ холестерину (ліпопротеїнів високої щільності), ЛПНЩ холестерину (ліпопротеїнів низької щільності) і концентрації тригліцеридів в сироватці крові.

Бережіть своє здоров'я❤️