Кір у Дніпрі та регіоні. Як перевірити наявність імунітету.

З кінця березня 2019 року кількість хворих на кір в Україні стрімко збільшилася. Це найбільший спалах кору за всю історію незалежності країни. Така ситуація виникла внаслідок масової відмови від вакцинації і руйнування, так званого, колективного імунітету.  

За даними центру цивільного здоров'я МОЗ України, з початку року (з 28 грудня 2018 р.до 16 травня 2019 р.) на кір захворіло 49 288 осіб – 23 240 дорослих та 26 048 дітей. Від ускладнень померло 17 осіб. 

У Дніпропетровському регіоні по захворюваності лідирує Дніпро, на другому місці Первомайськ.

 

З метою забезпечення епідемічного благополуччя населення, Міністерство охорони Здоров'я України, 23 Квітня 2019 року винесло Наказ Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень, згідно з яким вакцинуванню підлягають не тільки діти, а й дорослі будь-якого віку, які мають негативний результат лабораторних досліджень на наявність специфічних антитіл IgG до кору.

Кір( Measles morbillivirus), антитіла IgG – аналіз дає зрозуміти, є у вас імунітет до вірусу чи ні. Ці антитіла виявляються через 2-2, 5 тижні після інфікування (наприклад, після того, як вам зробили щеплення від кору) і зберігаються довічно. Це аналіз показує "кількісний" результат і визначає наявність антитіл. Якщо тест негативний (антитіл не виявлено), значить, вам необхідна вакцина.

У зв'язку з цим, IQLab, як соціально-активна лабораторія, знизила вартість дослідження на антитіла імуноглобуліну G (IgG). Перевірити наявність імунітету до кору можете всього за 150 грн до 31 липня 2019 року.

 

Кір-неймовірно заразне гостре вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю і просто розмови з інфікованою людиною. Зараження кором можливо навіть якщо ви перебуваєте на вулиці за 100 метрів від хворого. Вірус кору може жити в повітрі до двох годин.

При кору, особливо при її складному, атиповому перебігу, можливо розвитку різних ускладнень, пов'язаних з ураженням дихальної, травної та центральної нервової систем: пневмонія, отит, запалення мозку, привести до інвалідності або навіть смерті.

Саме з ускладненнями кору пов'язано більшість летальних випадків захворювання. Найчастіше ускладнення розвиваються у невакцинованих дітей до 5-ти років, а також у дорослих, старше 20-ти років.

 

Ліків від кору не існує. Єдиний спосіб уберегти себе-вакцинація. 9 з 10 неімунізованих осіб, при контакті з хворим, заражаються вірусом.

В умовах підвищеного ризику для захисту національної безпеки МОЗ зняв вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію. Тепер безкоштовно отримати щеплення від кору можна в будь-якому комунальному лікувальному закладі за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра в будь-якому віці.

Вакцинуватися можуть:

- діти, згідно Календаря вакцинації в 1 рік і повторно в 6 років

- діти до 18 років, які пропустили вакцинацію

- дорослі будь-якого віку, в разі, якщо не хворіли на кір, або не впевнені, що були щеплені, або, якщо специфічний аналіз показав відсутність імунітету до інфекції.