Мікробіологічні дослідження

Всі аналізи
Мікробіологічні дослідження
ID
Назва дослідження
Термін (днів)
Ціна (грн)

Проведення мікробіологічних досліджень

Що таке мікробіологічне дослідження? Це перевірка біоматеріалу на наявність патогенних і умовно-патогенних організмів. Показанням для проведення обстеження є підозра на інфекційне захворювання. За допомогою бакпосева можна визначити природу збудника (вірусна, бактеріальна, грибкова і т.д.), ідентифікувати його, перевірити на чутливість до лікарських препаратів.

Оснащення лабораторії автоматизованими системами значно скорочує термін проведення дослідження.

Правила взяття матеріалу

Грамотний забір матеріалу є першим і ключовим етапом аналізу. Зразок необхідно взяти не тільки технічно правильно, але і з потрібної ділянки. Вибір локалізації залежить від клінічної картини, характеру інфекційного процесу, доступності зразка:

  • для визначення збудника пневмонії необхідна мокрота;
  • при обстеженні ранової інфекції-виділення з глибини вогнища ураження;
  • при захворюваннях сечовивідної системи-середня порція накопичувальної (Нічний) сечі.

Щоб отримати достовірну картину, відбір проводиться до початку лікування з дотриманням правил біологічної безпеки.

Основні типи

Мікробіологічні дослідження - це спосіб встановлення вражаючої організм інфекції, його токсичної та антигенної, біохімічних властивостей і сприйнятливості до антибіотиків. Вони розрізняються за цілями і техніці проведення.

Распотраненные типи аналізів:

Виділяють наступні методи дослідження мікробіології:

  1. Мікроскопічний.

В основі лежить виявлення інфекційного збудника за допомогою мікроскопа та іншої апаратури. Даний мікробіологічний метод дослідження широко застосовується в гістологічних і цитологічних дослідженнях. Об'єктом вивчення виступає матеріал мазка.

  1. Культуральний.

Технологія проведення передбачає вирощування колоній патогенів в культурних середовищах з подальшим їх вивченням. Бак посів є одним з найбільш точних («золотий стандарт») способів перевірки. В ході діагностики визначається і чутливість патогенів до антибактеріальних препаратів.

  1. Серологічний.

Мікробіологічні дослідження для визначення специфічних імуноглобулінів (антитіл) в організмі людини широко використовують для виявлення мікробних антигенів. Даний вид обстеження необхідний у випадках, коли неможливо виділення інфекції. У значущих кількостях антитіла виявляються вже в 1-2 тиждень захворювання.

Терміни отримання результатів перевірки

Методи мікробіологічного дослідження визначають час проведення аналізу.

Остаточні дані можна отримати:

  1. Через півгодини.

Експрес-діагностика лямбліозу імуно-хромогенним методом, перевірка калу на присутність Helicobacter Pylori, тестування на вірусну інфекцію (рото-, аденовіруси).

  1. Через добу.

Виявлення бактеріальної кишкової інфекції-інфікування сальмонелою, шигеллою, ентеропатогенними кишковими паличками (бак посів на дизентерійну групу).

  1. Через дві доби.

Для будь-якого біологічного матеріалу (урогенітального і ранового виділень, сечі, мокротиння і т.д.) з перевіркою на чутливість, кал на присутність умовно-патогенних мікроорганізмів.

  1. Через 72 години.

Виявлення коринебактерии (збудник дифтерії), підтвердження дисбактеріозу кишечника.

Мікробіологічні методи дослідження біологічного матеріалу дозволяють провести диференціювання патогена на підставі морфологічних культуральних, біохімічних і антигенних властивостей збудника.