Хелікобактер Пілорі

Всі аналізи
Helicobacter pylori
ID
Назва дослідження
Термін (днів)
Ціна (грн)

Дослідження на Helicobacter Pylori

Що таке хелікобактер пілорі? Helicobacter pylori-це спіралевидна бактерія. Потрапляючи в організм, інфекція поселяється в органах травного тракту – шлунку і дванадцятипалій кишці. Токсини хелікобактера руйнують слизові і стають причиною гастритів, виразок і ерозивних уражень. Даний патоген є не єдиною причиною ураження слизової шлунково-кишкового тракту, але грає ключову роль у розвитку захворювань. Передається бактерія фекально-оральним шляхом. Для підтвердження або виключення наявності патогена в організмі проводять аналіз на хелікобактер пілорі.

Методи діагностики

Перевірити наявність хелікобактера в організмі можна декількома способами:

 • імуноферментний аналіз – ІФА) - дослідження крові;
 • перевірка калу;
 • ФГДС.

В ході гастроскопії лікар виробляє забір невеликої ділянки слизової для подальшого експрес-тестування на наявність бактерії. Незважаючи на високу інформативність, використання даного типу діагностики утруднено у деяких пацієнтів.

Який аналіз на хелікобактер найточніший? Серед лабораторних методів найбільшою достовірністю володіє перевірка крові на антитіла до збудника.

Аналіз крові

Фізіологічною реакцією на потрапляння патогена в організм є вироблення антитіл до нього. Поява відповідних імуноглобулінів підтверджує наявність інфекції.

У нашому медичному центрі Ви можете зробити імуноферментний аналіз на хелікобактер пілорі двох типів:

 1. Кількісна перевірка на присутність в крові імуноглобулінів класів M, A, G (IgM, IgA, IgG,). Позитивний результат по Антитілам M і A говорить про активну стадії інфекційного процесу – захворюванні. Даний результат є показанням до обов'язкової антибактеріальної терапії.
 2. Якісне дослідження на IgG. У разі інфікування бактерією антитіла даного типу визначаються в 95-100%. Сумнівний або позитивний результат вимагають додаткового обстеження.

Аналіз калу

Для перевірки на хелікобактер пілорі аналіз калу є не менш інформативним тестом. Присутність в ньому антигенів до збудника говорить про інфікування пацієнта. Даний метод може не підійти при наявності проблем зі стільцем.

Коли необхідно пройти перевірку на хелікобактер
Тест на хелікобактер пілорі необхідний при появі такої симптоматики як:

 • болі, дискомфорт в животі;
 • тяжкість в шлунку;
 • печія, відрижка;
 • нудота;
 • неприємний запах з рота;
 • діарея;
 • метеоризм.

Проведення обстеження є обов'язковим при наявності підтверджених захворювань (гастрит, виразка), для діагностики результатів після проведеного лікування.

Підготовка до аналізу

Як здають аналіз на хелікобактер?

Основні вимоги:

 1. Забір крові виконується натщесерце. Від останнього прийому їжі повинно пройти не менше 8 годин.
 2. За добу виключіть алкоголь, жирні і смажені страви.
 3. Відмовтеся від фізичних навантажень.
 4. Після прийому ліків повинна пройти 1-2 тижні.

Вартість аналізу на Helicobacter Pylori

Перед обстеженням аналіз на хелікобактер. Ціна залежить від типу дослідження. Ознайомитися з актуальними даними ви можете в прайсі нашої лабораторії.

Що таке хелікобактер? Це патоген, який може довгий час мешкати в травному тракті. Імунна система здорової людини може стримувати розвиток бактерії і людина не буде здогадуватися про зараження. Коли з'являються клінічні симптоми, необхідно обов'язкове лікування. У нашій лабораторії ви зможете пройти перевірку на Helicobacter Pylori і своєчасно усунути інфекцію.