ТОРЧ інфекції-TORCH

Всі аналізи
ТОРЧ інфекції-TORCH
ID
Назва дослідження
Термін (днів)
Ціна (грн)

Аналізи на TORCH інфекції

Що таке ТОРЧ інфекції? Дана абревіатура включає в себе групу захворювань. Назва утворена за першими літерами входять до її складу патогенів.

ТОРЧ інфекції список включає:

 1. T-токсоплазмоз (toxoplasmosis).
 2. O (othes) – мікоплазмоз, сифіліс, хламідіоз, гоннокок, лістеріоз, простий герпес першого, другого типів (herpes simplex virus), вірус Епштейн-Барра.
 3. R-краснуха (rubella).
 4. C-цитомегалія або цитомегаловірус (cytomegalovirus).

Патогени, що викликають дані захворювання, особливо небезпечні при внутрішньоутробному інфікуванні. Вони можуть стати причиною множинних вад розвитку і загибелі дитини, мимовільного переривання вагітності.

Інфекції даної групи нерідко стають причиною вторинного безпліддя, запальних захворювань сечостатевої сфери, енцефалітів, арахноїдитів.

Найбільшу небезпеку вони становлять в разі первинного зараження напередодні настання вагітності або під час неї. Хронічний перебіг захворювання несе значно меншу загрозу

Коли необхідна перевірка на TORCH інфекції

В яких випадках потрібне обстеження на torch:

 • планування вагітності. Обстеження краще пройти двічі з інтервалом 5-6 місяців;
 • в рамках скринінгового обстеження вагітної. У разі позитивного результату аналіз необхідно здати кілька разів (в динаміці);
 • оцінка ефективності лікування;
 • тривала субфебрильна температура невстановленого генезу;
 • звичне невиношування;
 • каліцтва плода в анамнезу;
 • народження дітей з ознаками внутрішньоутробного інфікування;
 • збільшення лімфатичних вузлів, печінки, селезінки.

Методи проведення обстеження на TORCH інфекції

Аналіз на стирч інфекції проводиться декількома способами-шляхом оцінки присутності ДНК збудників у відібраному матеріалі і за допомогою визначення антитіл в крові до патогенів.

ПЛР

Полімерцепная реакція дозволяє в режимі реального часу встановити присутність генетичного матеріалу патогена в підготовленому зразку. Для цілей дослідження може бути взята слина, кров, зішкріб, сеча, спинномозкова рідина. Термін виконання дослідження становить 2 дні.

ІФА

Аналіз передбачає перевірку сироватки крові на присутність імуноглобулінів (антитіл) до збудника. Метод ІФА-це якісне або кількісне дослідження на наявність IgM і IgG. Антитіла першої групи свідчать про недавнє інфікування, активна стадія. Це небезпечна ситуація для вагітної. Поява імуноглобулінів класу G вказує на перенесене в минулому захворювання і сформувався імунітет. При негативному IgM-це нормальна картина. Ознайомитися з ціною ви можете в прайсі на сайті.

Відсутність обох типів антитіл говорить про те, що пацієнт здоровий, але не має імунітету до даних видів інфекцій. Термін виконання імуноферментної перевірки - 4 дні.

Вартість аналізу

У нашій лабораторії ви завжди можете зробити аналіз на ТОРЧ інфекції. Ціна залежить від типу обстеження-ПЛР або ІФА перевірка. Ви можете пройти обстеження на:

 1. Токсоплазмоз (ІФА якісно і кількісно) – первинним носієм є домашні кішки.
 2. Цитомегаловірус (ПЛР, ІФА) – передається через кров і статевим шляхом.
 3. Краснуху – ІФА)-поширюється повітряно-крапельним шляхом.
 4. Герпес 1,2 типів (ПЛР, ІФА).
 5. Вірус Епштейн-Барра (герпес 4 типу) – методом ПЛР, ІФА.

ТОРЧ інфекції - це патогени, які не завжди мають яскраві клінічні прояви (як у випадку, наприклад, краснухи), але можуть привести до серйозних наслідків для організму.